Spraye do gardła to popularne i wygodne środki, które stanowią cenne wsparcie w leczeniu rozmaitych dolegliwości górnych dróg oddechowych. Ich praktyczna i komfortowa forma aplikacji umożliwia precyzyjne aplikowanie odpowiedniej dawki leku na problematyczne obszary. Delikatna mgiełka łagodzi objawy i przynosi szybką ulgę. Spraye nie wiążą się z ryzykiem zadławienia i są bardzo pomocne w przypadku osób, które mają problem ze stosowaniem tabletek i kapsułek.
Dlaczego warto sięgnąć po spraye na gardło?
Spraye do gardła są powszechnie stosowane w pomocniczym leczeniu stanów zapalnych gardła i migdałków, w walce z bólem, suchością i kaszlem oraz innymi objawami infekcji górnych dróg oddechowych. Dzięki swojej formule precyzyjnie i dokładnie pokrywają błony śluzowe, zapewniając im optymalne nawilżenie i przyspieszając regenerację tkanek. Tworzą również na ich powierzchni ochronny film, zabezpieczający przed powstawaniem kolejnych podrażnień.
Dostępne w aptece spraye na gardło zawierają substancje o działaniu przeciwbólowym, łagodzącym i antyseptycznym, co oznacza, że pomagają zwalczać szkodliwe drobnoustroje, odpowiedzialne za rozwój infekcji. W składach często można zobaczyć niesteroidowe leki przeciwzapalne, cząsteczki srebra, mentol, rozmaite olejki eteryczne, wyciągi z ziół, aloes i witaminy. Kompozycje dobierane są w taki sposób, aby zapewniały najlepsze możliwe efekty. Niektóre z produktów zawierają dodatkowo substancje zapachowe i smakowe, które mają na celu uprzyjemnienie stosowania leku.
Jak stosować spraye na gardło?
Korzystanie ze sprayów do gardła jest bardzo proste i nie powinno sprawiać problemów. Przed użyciem należy jednak dokładnie przeczytać informacje umieszczone w ulotce, aby zapoznać się z zaleceniami producenta. Jest to bardzo istotne, ponieważ dokładny sposób użycia, dawkowanie oraz przeciwwskazania do stosowania leku mogą się różnić w zależności od preparatu.
Spraye na gardło zazwyczaj należy przed użyciem wstrząsnąć, a następnie umieścić aplikator głęboko w ustach i nacisnąć, rozpylając leczniczą mgiełkę na błonę śluzową gardła. Należy zachowywać odpowiednie odstępy czasowe pomiędzy dawkami, a także innymi stosowanymi lekami. Nie należy przekraczać maksymalnych dobowych dawek.
Spraye na gardło – wygodne stosowanie w każdych okolicznościach
Dostępne bez recepty produkty nie zastępują wizyty u lekarza, jednak stanowią nieocenioną pomoc w czasie oczekiwania na wizytę, a także doraźne wsparcie w trakcie leczenia, zapewniające szybką i znaczącą ulgę od bólu czy dyskomfortu. Warto je mieć w stałym wyposażeniu domowej apteczki, aby móc z nich skorzystać, gdy tylko pojawi się podrażnienie, suchość lub inne nieprzyjemne uczucie w gardle.
Niewielkie opakowania sprayów na gardło sprawiają, że są wygodne w użyciu i można je stosować niemal w każdym miejscu i czasie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, dużo się przemieszczają i lubią mieć w torbie lub plecaku sprawdzony środek na wypadek wystąpienia lub nasilenia się dolegliwości.
Argol Essenza Balsamica to ziołowy produkt leczniczy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i antyseptycznym. Usuwa brzydki zapach z jamy ustnej oraz zmniejsza swędzenie po ukąszeniu owadów lub dotknięciu pokrzyw.
Anginbon to preparat zawierający składniki aktywne naturalnego pochodzenia. Działa łagodząco na błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Pomocny w pielęgnacji jamy ustnej w bólach gardła, pleśniawkach i w opryszczce.
Ectilan spray do gardła z ektoiną. Zawiera ektoinę występującą w przyrodzie naturalną cząsteczkę chroniącą komórki, która wykazuje właściwości łagodzące stan zapalny i stabilizujące błony komórkowe.
Envil gardło ma działanie antyseptyczne, przeciwgrzybicze oraz miejscowo znieczulające. Lek jest polecany do stosowania w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej oraz pomocniczo w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych.
Wyrób medyczny Fiorda spray to preparat do jamy ustnej i gardła stosowany w celu odpowiedniego nawilżenia błon śluzowych oraz łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym, takich jak: suchość, ból i pieczenie podczas przełykania.
Gardmiax Medica Lemon Spray to lek o działaniu przeciwbakteryjnym oraz miejscowo znieczulającym, przeznaczony do stosowania w jamie ustnej, w celu łagodzenia bólu oraz podrażnień gardła.
Gardmiax Medica Spray to lek o działaniu przeciwbakteryjnym oraz miejscowo znieczulającym, przeznaczony do stosowania w jamie ustnej, w celu łagodzenia bólu oraz podrażnień gardła.
Spray przystosowany do łagodzenia objawów chorobowych górnych dróg oddechowych. Stan zapalny gardła i jamy ustnej, zapalenie migdałków, ból gardła, pieczenie i chrypka spowodowanych przez infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze.
Składniki wyrobu medycznego Gardvit A+E w postaci sprayu powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, skutecznie ją nawilżają, chronią przed szkodliwymi czynnikami środowiska jak: pył, dym, suche powietrze, czynniki zakaźne i chorobotwórcze.
Składniki wyrobu medycznego Gardvit A+E w postaci sprayu powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, skutecznie ją nawilżają, chronią przed szkodliwymi czynnikami środowiska jak: pył, dym, suche powietrze, czynniki zakaźne i chorobotwórcze.
Golamir 2Act spray bezalkoholowy jest wskazany w przypadkach bólu gardła, w leczeniu stanów zapalnych i podrażnienia jamy ustnej i gardła, które mogą być wywołane przez wirusy, bakterie, alergeny lub kontakt z czynnikami drażniącymi (dym, smog, kurz).
Golamir 2ACT to wyrób medyczny w postaci bezalkoholowego spray'u, który zmniejsza ból i chroni gardło. Polecany jest w stanie przeziebienia, gdy wydzielina z nosa spływając do gardła może przyczyniać się do wywoływania jego podrażnień.
Hascosept Forte zawiera chlorowodorek benzydaminy, który działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Polecany w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych. Lek stosowany miejscowo działa znieczulająco i odkażająco.
Inaldin Gardło Max to lek w postaci sprayu do gardła. Stosowany u doroslych w leczeniu objawów związanych ze stanami zapalnymi lub podrażnieniami jamy ustnej i gardła (ból, zaczerwienienie, obrzęk).
Islaherb to wyrób medyczny w postaci sprayu do gardła, który powleka gardło i krtań tworząc film chroniący przed drażniącym wpływem czynników zewnętrznych, tj bakterie.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.