Uroda

Jak zadbać o skórę wrażliwą, skłonną do alergii, atopową?

Jak zadbać o skórę wrażliwą, skłonną do alergii, atopową?
Jeżeli masz skórę atopową, alergiczną i wrażliwą, ten artykuł poświęcony jest właśnie Tobie. Poznając przyczynę nadwrażliwości skóry, łatwiej dobierzesz kosmetyki wspierające jej prawidłową pielęgnację.

Przeczytaj więcej

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym

Jesienią i zimą skóra jest częściej narażona na nieprzychylne czynniki atmosferyczne. Zarówno wilgoć, niska temperatura, zimny wiatr, jak również nagrzane pomieszczenia, w których przebywamy powodują szok termiczny naszej warstwy ochronnej. Najczęściej jest już ona przesuszona po letnich kąpielach słonecznych oraz słonej wodzie, więc tym bardziej należy o nią zadbać przed sezonem grzewczym, który dodatkowo może pogłębić istniejące już zmarszczki czy nasilić przebarwienia.


Przeczytaj więcej

Czystek…stosować, nie stosować?

Czystek…stosować, nie stosować?Od kilku lat trwa ogromne zainteresowanie bardzo niepozorną rośliną pochodzącą z krajów basenu Morza Śródziemnego oraz Wysp Kanaryjskich nazywanej czystkiem. W aptekach i sklepach zielarskich można ją spotkać w różnych postaciach, zarówno w formie herbatek jak i tabletek. Jej szerokie zastosowanie jest obecnie tematem wielu dyskusji.
Przeczytaj więcej

Wiesiołek - zdrowie i uroda

Wiesiołek - zdrowie i urodaWiesiołek dwuletni (Oenothera biennis) to roślina dorastająca do 150 cm wysokości. Łodyga jest prosta, wzniesiona, z naprzemiennie ułożonymi liśćmi. Kwiaty są lśniące, o żółtej barwie. Ze względu na to, że otwierają się wieczorem, bywał nazywany przez wędrowców nocną świecą. Pochodzi z Ameryki Północnej, a obecnie występuje na terenie całej Polski. Znaleźć go można na obszarach suchych, ruderalnych, przydrożach i nasypach kolejowych.
Przeczytaj więcej
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel