Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Uroda

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym

Jesienią i zimą skóra jest częściej narażona na nieprzychylne czynniki atmosferyczne. Zarówno wilgoć, niska temperatura, zimny wiatr, jak również nagrzane pomieszczenia, w których przebywamy powodują szok termiczny naszej warstwy ochronnej. Najczęściej jest już ona przesuszona po letnich kąpielach słonecznych oraz słonej wodzie, więc tym bardziej należy o nią zadbać przed sezonem grzewczym, który dodatkowo może pogłębić istniejące już zmarszczki czy nasilić przebarwienia.

Czytaj więcej
Czystek…stosować, nie stosować?
Od kilku lat trwa ogromne zainteresowanie bardzo niepozorną rośliną pochodzącą z krajów basenu Morza Śródziemnego oraz Wysp Kanaryjskich nazywanej czystkiem. W aptekach i sklepach zielarskich można ją spotkać w różnych postaciach, zarówno w formie herbatek jak i tabletek. Jej szerokie zastosowanie jest obecnie tematem wielu dyskusji.
Czytaj więcej
Wiesiołek - zdrowie i uroda
Wiesiołek dwuletni (Oenothera biennis) to roślina dorastająca do 150 cm wysokości. Łodyga jest prosta, wzniesiona, z naprzemiennie ułożonymi liśćmi. Kwiaty są lśniące, o żółtej barwie. Ze względu na to, że otwierają się wieczorem, bywał nazywany przez wędrowców nocną świecą. Pochodzi z Ameryki Północnej, a obecnie występuje na terenie całej Polski. Znaleźć go można na obszarach suchych, ruderalnych, przydrożach i nasypach kolejowych.
Czytaj więcej
pixel