Uroda

Czystek…stosować, nie stosować?

Czystek…stosować, nie stosować?Od kilku lat trwa ogromne zainteresowanie bardzo niepozorną rośliną pochodzącą z krajów basenu Morza Śródziemnego oraz Wysp Kanaryjskich nazywanej czystkiem. W aptekach i sklepach zielarskich można ją spotkać w różnych postaciach, zarówno w formie herbatek jak i tabletek. Jej szerokie zastosowanie jest obecnie tematem wielu dyskusji.
Przeczytaj więcej

Wiesiołek - zdrowie i uroda

Wiesiołek - zdrowie i urodaWiesiołek dwuletni (Oenothera biennis) to roślina dorastająca do 150 cm wysokości. Łodyga jest prosta, wzniesiona, z naprzemiennie ułożonymi liśćmi. Kwiaty są lśniące, o żółtej barwie. Ze względu na to, że otwierają się wieczorem, bywał nazywany przez wędrowców nocną świecą. Pochodzi z Ameryki Północnej, a obecnie występuje na terenie całej Polski. Znaleźć go można na obszarach suchych, ruderalnych, przydrożach i nasypach kolejowych.
Przeczytaj więcej
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel